Příběh bez konce

13. března 2011 v 9:00 |  Příběh bez konce


coraline


Magický svět se zdá být neomezený. Jak fatální by mohla být chyba jednoho starce posedlého pohádkami?
Dědeček Coraline Whiteové se zabývá pravou podstatou pohádek. Věří, že spousta z nich má pevný základ. Jako své životní poslání si vytyčil nalézt Modrý křišťál, magický předmět s obrovskou mocí. Existuje vůbec? A jestli ano, neměl by být raději zničen?
Coraline žije svůj rozverný studentský život. Skvělé kamarádky, snové prázdniny, milující rodiče, Weasleyova dvojčata… všechno se zdá bláhové a snadné. Nic netrvá věčně, v jedné chvíli si užíváte života, v další stojíte před životním rozhodnutím. Obětovat se, nebo žít celý život s tím, že někdo zemřel kvůli vám?
Předpokládaný počet kapitol: 30 (ale krátké)

Pozn.:
Baví mě zasazovat postavy do již daného příběhu, ale tak aby s dějem nijak nezahýbali. Například kdyby Harry viděl, jak se Neville objímá s nějakou holkou než nastoupí do bradavického vlaku, napsala bych o ní příběh v němž by byla jedna z událostí ta, jak se loučí s Nevillem na nádraží a říká si, proč na ně ten brýlatý kluk s jizvou na čele tak zírá.
A kde se objevila Coraline?
*
Ron právě hodil po klucích nožem a jeden z nich ho proměnil v papírovou vlaštovku.
"Kam máte namířeno?" vyzvídal Ron. "Nemohli byste nám s tou kapustou pomoct? Kdybyste to udělali hůlkou, měli bychom taky volno."
"Ne, to bychom asi nemohli," zatvářil se Fred vážně. "Nesmírně to totiž posiluje chrakter, když se naučíš loupat růžičkovou kapustu bez kouzel. Uvědomíš si aspoň, jak těžké to mají mudlové a motáci."
"A až budeš příště po někom chtít, aby ti pomohl, Rone," přidal se George a vyslal k němu papírovou vlaštovku, " tak po něm raději neházej nožem. To je jen taková přátelská rada. Jdeme do vsi. V papírnictví tam pracuje jedna moc pěkná holka. Podle ní jsou moje karetní triky prostě úžasné. Něco jako opravdová kouzla!"
"Blbečkové," ulevil si zamračeně Ron, když sledoval jak Fred s Georgem odcházejí přes zasněžený dvorek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 chillychilly chillychilly | 13. března 2011 v 13:12 | Reagovat

Jú, další povídka :) Jsem zvědavá, jak to bude vypadat. Myslím, že každý máme slabost pro romantické hrdinky s temným osudem. Zvláště, když se zapletou s nějakým pohledným hlavním hridnou se steně temný osudem. (a taky, přiznávám, mám ráda smutné konce)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama